ENVIROMENTÁLNE TECHNOLÓGIE – nové stroje a zariadenia. RECYKLÁCIA – triedenie a úprava odpadov. OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE – energetická a materiálová efektívnosť.

KOMATSU PW98MR-10


Vysoká produktivita a úspora paliva

V závislosti od zaťaženia si môžu operátori pohodlne vybrať medzi 6 pracovnými režimami, ktoré sú navrhnuté tak, aby zodpovedali rýchlosti motora, dodávke čerpadla a tlaku v systéme. Prioritou môže byť buď rýchlosť, vyššia produktivita, alebo spotreba paliva pre ľahšie aplikácie.


Výkonnosť a ekológia
PW98MR-10 je vybavený motorom, ktorý spĺňa predpisy EÚ etapy IIIB. Spolu s vyspelým hydraulickým systémom tento elektronicky ovládaný motor s priamym viacstupňovým vstrekovaním paliva dosahuje vynikajúcu úroveň produktivity. Dramaticky znížené emisie NOx a hladina hluku robia toto kompaktné rýpadlo ideálne na obmedzené plochy a pracovné miesta v mestách.

Vynikajúci výkon pri pohybe
Rýpadlá s kolesami sú navrhnuté tak, aby sa rýchlo pohybovali medzi pracovnými miestami. Z dôvodu zvýšenia jeho mobility je model PW98MR-10 vybavený kompletne prepracovanou hnacou jednotkou pre rýchlejší pohyb a vyššiu rýchlosť pohybu do svahu. Predná oscilujúca náprava, ručne uzamykatelná cez spínač na prístrojovej doske, ďalej zvyšuje výkonnosť na svahoch.

Vysoká zdvihová kapacita
Svojou špičkovou kompaktnou veľkosťou má PW98MR-10 bezkonkurenčný zdvíhací výkon. Kombinácia výkonu, pohodlných rozmerov a úplného ovládania robia PW98MR-10 prvou voľbou pre aplikácie s vysokým zaťažením alebo na jednoduché výkopové práce v úzkych uličkách, pri stavbách ciest a pri výstavbe kanalizácie.

Prostredie operátora
PW98MR-10 má priestrannú kabinu ROPS/FOPS (ISO 12117-2), ktorá je navrhnutá tak, aby absorbovala šoky a poskytovala maximálnu ochranu v prípade prevrátenia. Taktiež poskytuje tomuto kompaktnému stroju vynikajúci komfort aj pre najnáročnejších operátorov. Vďaka dvojitému posuvnému mechanizmu je možné pohodlne nastaviť páky sedadiel a PPC pre maximálnu produktivitu a minimálnu únavu. Široké predné okno – a otváracie strešné okno – umožňujú lepšiu viditeľnosť v každej situácii. Štandardná automatická klimatizácia dopĺňa komfortné pracovné prostredie tým, že udržuje dokonalú teplotu v kabíne bez ohľadu na vonkajšie počasie.

Veľký multifunkčný LCD monitor
Veľký a používateľsky prívetivý farebný monitor pracuje v PW98MR-10 bezpečne, presne a hladko. Je viacjazyčný a so všetkými dôležitými informáciami, ktoré sú k dispozícii na prvý pohľad, je vybavený jednoduchými a ľahko ovládateľnými prepínačmi a multifunkčními tlačidlami, ktoré obsluhe poskytujú prístup pomocou prstov k širokej škále funkcií a prevádzkových informácií.

Jednoduchá obsluha
Model PW98MR-10 zavádza nový koncept prevádzky, kde prsty operátora plne priamo ovládajú stroj. Fotoaparát zadného pohľadu, príslušenstvo podvozka a ručný zámok nápravy môžu byť aktivované tlačidlami na hornej strane ovládacích pák. Bez toho, aby dal dole ruku z pravého joysticku, môže operátor prepnúť svoju funkciu z prevádzky výložníka na riadenie podvozka na úplné a presné ovládanie paralelného žeriavového noža.

Pracujte v tesných priestoroch
PW98MR-10 ponúka optimálny výkon a rýchlosť kopania aj v obmedzených priestoroch, kde tradičné stroje nemôžu pracovať: záhrady, cestné práce, búracie miesta, kanalizácie atď. Robustný a veľmi stabilný, zaručuje maximálnu bezpečnosť a ponúka kompletnú dôveru prevádzkovateľa v akýchkoľvek pracovných podmienkach.

Štvorkolesové riadenie
Je možné vybrať medzi 3 režimami riadenia: 2-kolesové riadenie (pre pohyb), 4-kolesové riadenie (pre rýchlu, agilnú prevádzku) a krab (pre ohraničené plochy). To zaručuje vynikajúcu univerzálnosť a manévrovateľnosť.
Je jednoduché a bezpečné zmeniť režim riadenia: stačí stlačiť spínač.
Pri práci môže byť oscilácia prednej nápravy zablokovaná, aby sa dosiahla lepšia stabilita v troch rôznych smeroch: stlačením brzdového pedála nad limit, stlačením spínača na PPC alebo na pravej palubnej doske.

Vynikajúca servisovateľnosť
Spoločnosť Komatsu navrhla model PW98MR-10 s ľahkým prístupom do všetkých servisných miest. Pri bežnej údržbe menej pravdepodobné, že sa preskočí, čo môže znamenať neskôr zníženie nákladných prestojov. Radiátor, následný chladič a chladič oleja sú vyrobené z hliníka, aby sa zlepšila ich účinnosť a sú namontované paralelne pre rýchlejšie čistenie. Palivové a olejové filtre, ako aj ventil na vypúšťanie paliva sú všetky namontované na diaľku a sú ľahko prístupné.

EMMS
EMMS spoločnosti Komatsu môže zabrániť tomu, aby sa malý problém stal veľkým problémom. Regulátor monitoruje všetky kritické systémy a hlavné funkcie motora, ako je tlak v motorovom oleji, teplota chladiacej kvapaliny, nabíjanie batérie, upchanie vzduchu atď. Ak sa vyskytne abnormalita, zobrazí sa na LCD displeji. Monitor tiež indikuje, kedy je potrebné vymeniť olej alebo filtre. 


MODEL STROJA PW98MR-10
VÝKON MOTORA 50,7 kW / 68 HP @ 1 950 rpm
PREVÁDZKOVÁ HMOTNOSŤ 9 800 – 10 500 kg
OBJEM LOPATY max. 0,282 m3

www.kuhn.sk

Fotogaléria k článku