Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Moderné priestory na najvyššej úrovni - KUHN - SLOVAKIA s.r.o.


Nová firemná pobočka KUHN-Slovakia pre Košický a Prešovský kraj sa rozprestiera v priemyselnej zóne Haniska pri Prešove na celkovej ploche viac ako 5 000 m2. Úžitková plocha, na ktorej sa nachádzajú kancelárske priestory a dielne so skladmi náhradných dielcov, zaberá približne 600 m2, pričom prevádzková hala na opravy stavebných strojov má rozlohu asi 400 m2 a dvojposchodová administratívna budova rozlohu okolo 200 m2. Servisné a dielenské haly s rozlohou 325 m2 sú vybavené najmodernejšou dielenskou technikou. K stavbe prináleží priestranný sklad náhradných dielcov a vonkajšia umyváreň. Dielenské haly sú vykurované veľkoplošným plynovým žiaričom. Prevádzka taktiež disponuje nákladným olejovým a benzínovým oddeľovacím zariadením, kladúc dôraz na ochranu životného prostredia, a halovým žeriavom s nosnosťou do 15 ton.

Dôvody výstavby novej pobočky

Spoločnosť KUHN-Slovakia, s. r. o., pristúpila k výstavbe a rozšíreniu novej pobočky v regióne východného Slovenska z dôvodu dlhodobo plánovanej modernizácie a ďalšej expanzie firmy, k čomu prispel pozitívny vývoj na trhu v posledných rokoch aj dôraz na neustály a trvalý rast kvality popredajnej starostlivosti. Novostavba by mala v čo najvyššej miere a efektivite zabezpečiť  požiadavky náročného zákazníka a poskytnúť mu najvyššiu kvalitu na všetkých úrovniach. Týka sa to nielen kvality celého portfólia produktov (Komatsu, Ammann, McCloskey Intl., FRD a SBM Mineral Processing), ale aj poradenstva, komplexných služieb zákazníkom a kvality popredajného servisu, ktorá je poskytovaná vlastnými vyškolenými odborníkmi – ide o tzv. komplexný KUHN-KVALITA balíček. V súlade s firemnou politikou má spoločnosť KUHN-Slovakia záujem aj v budúcnosti investovať do servisných kapacít, aby sa práve zlepšenými službami a poskytovaním lepších servisných výkonov odlíšila od iných spoločností na slovenskom trhu. Očakáva sa, že rozšírením servisu sa výrazne skráti čas reakcie na servisné zákazky a objednávky našich partnerov. Logistika servisu, online spojenie medzi jednotlivými organizáciami doma i v zahraničí poskytujú  zákazníkovi istotu, že ich investícia si udrží svoju hodnotu.

Stabilita a budovanie spoločnosti KUHN 

 Firemná skupina KUHN-Gruppe si napriek kríze úspešne udržuje svoje postavenie na trhu. Považuje sa za spoľahlivého partnera v stavebnom i logistickom odvetví, čo sa prejavilo i na obrate vo výške takmer 800 mil. eur za uplynulý hospodársky rok. V súčasnosti je firemná skupina KUHN-Gruppe s divíziami stavebné stroje, manipulačná technika a výroba – predaj kovoobrábacích zariadení EMCO aktívna v 11 európskych krajinách, so 43 pobočkami v Európe. V príslušnom regióne každá spoločnosť pracuje samostatne s cieľom zareagovať čo najrýchlejšie a najpružnejšie na trhové zmeny a požiadavky zákazníkov. Spoločnosť KUHN-Gruppe naplánovala ďalšie novostavby v Rakúsku, Nemecku a v Česku.


Spoločnosti KUHN-SLOVAKIA sa podarilo v období krízy postaviť nové priestory firemnej pobočky v Haniske pri Prešove a v októbri 2021 začína plne fungovať a tým zabezpečiť požiadavky svojich zákazníkov. Ďalšou vybudovanou novostavbou na Slovensku spoločnosť KUHN-SLOVAKIA zohľadňuje pozitívny vývoj na trhu a rozšírením existujúcej KUHN-siete sa jej darí posilňovať pozíciu nielen na slovenskom trhu. O nových trendoch sme sa podrobnejšie porozprávali s generálnym riaditeľom KUHN-SLOVAKIA, s. r. o., Ing. Miroslavom Primusom

Aké sú vaše pocity, po mesiacoch výstavby nových priestorov v Haniske pri Prešove. Aké sú vaše očakávania? Po úspešných rokoch aktívneho pôsobenia na slovenskom trhu si naši zákazníci, obchodní partneri a naši zamestnanci novú pobočku pre Košický a Prešovský kraj zaslúžili. Som veľmi rád, že sa nám otvorenie novej pobočky podarilo a veľmi si vážim vynaložené úsilie našich zamestnancov s cieľom otvoriť toto centrum čo najskôr. Zároveň očakávame, že nám to dodá novú motiváciu do práce a s lepším zázemím a podmienkami budeme môcť našim zákazníkom poskytnúť lepšie poradenstvo a servisné zázemie.

Celková investícia v Haniske predstavuje sumu 1,5 milióna eur. Čo presvedčilo hlavných predstaviteľov firemnej skupiny KUHN, aby uskutočnili tento projekt – projekt novostavby napriek tomu, že stále rezonuje slovo kríza?  Spoločnosť KUHN-Slovakia, s. r. o., si za roky svojej činnosti vybudovala veľmi dobré postavenie na trhu stavebných strojov. K tomu bez akýchkoľvek pochybností patrí aj moderné zázemie, ktoré umožní vykonávanie plného rozsahu služieb: od každodennej pravidelnej dennej údržby až po komplexné a generálne opravy strojov. Plány na stavbu sme mali viac rokov, ešte keď trh so stavebnými strojmi rástol viac ako posledné roky, a to, že vlastná výstavba „spadla“ do obdobia poklesu a koronakrízy, tiež prinieslo výhodu vo forme ušetrenia nákladov. Tlak na zlacňovanie produktov a stavieb platí aj tu.

Ktoré typy stavebných strojov a technológií sú vašej spoločnosti momentálne „in“ a aké sú novinky?

Historicky najpopulárnejšie stroje v našom regióne rýpadlo-nakladače sú momentálne trochu na ústupe v prospech jednoúčelových strojov. V minulosti tvorili rýpadlo-nakladače viac ako 50 % celkového trhu, pričom dnes je to 20 až 25 %. Budúcnosť bude veľmi pravdepodobne patriť predovšetkým minirýpadlám, kompaktným nakladačom a kolesovým/pásovým midirýpadlám.


KUHN - SLOVAKIA s.r.o.

Ing. Miroslav Primus

komatsu@kuhn.sk


Fotogaléria k článku