Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Výkonné diaľničné frézy BOMAG


BOMAG

BM 2000/75, BM 2200/75 a BM 2500/75

Výkonné frézy Bomag sú charakteristické kvalitou prepracovania stroja, jednoduchým a intuitívnym technickým riešením. Motor Mercedes je synonymom spoľahlivosti a spĺňa najvyššie ekologické štandardy. Pritom nepoužíva systém AD BLUE and DPF filter. Unikátny systém rýchlej výmeny frézovacieho bubna rozširuje možnosti výmeny štandardného frézovacieho bubna za bubon na jemné frézovanie alebo bubon na hĺbkové frézovanie v podmienkach stavby.

Obrovskou výhodou tohto radu je možnosť prepravy stroja na vozidle s celkovou hmotnosťou 40 ton. Pýtate sa, ako je to možné pri hmotnosti stroja 35 ton?

Rozdelíme stroj na dve časti:

Telo frézy

Frézovací bubon


Vďaka tomuto unikátnemu systému dokážete poskladať frézu z prepravného módu do pracovného asi za 15 minút.

Cestné frézy

BOMAG vyvinul širokú škálu úspešných a inovatívnych modelov cestných fréz od kompaktných modelov s pracovným záberom 500 až 600 mm až po najvýkonnejšie so záberom 2 x 200 mm.
V kľúčových oblastiach údržby komunikácií týmto BOMAG stanovil nové technické štandardy. Modely BM 500 a BM 600 sú prvé frézy ktoré spájajú v sebe výhody novej konštrukcie a geometrie bubna s mimoriadnym komfortom obsluhy. Vo svojej triede tento model ako prvý umožnil obsluhe trvalú prácu v sede. Frézy BM 500 a BM 600 sú definované ako najtichšie vo svojej triede!


Frézovacie bubny

Frézovací bubon má podstatne hrubšiu stenu bubna a zlepšenú geometriu uloženia nástrojov. Frézovací bubon sa tak pri práci správa ako zotrvačník, čo spolu s geometriou uloženia nástrojov zabezpečuje nižšie vibrácie prenášané na stroj a obsluhu. K dispozícii sú vymeniteľné bubny pre rôzne aplikácie. Systém výmeny je vďaka systému BOMAG bleskový a vyžaduje len nízkozdvižný vozík.

Frézujete pre výstavbu kanalizácie do maximálnej frézovacej hĺbky? Zvoľte POWER DRUM. Má menej frézovacích hrotov, menší odpor a fréza má nižšiu spotrebu paliva. Potrebujete jemne prefrézovať povrch komunikácie? Zvoľte jemný frézovací bubon s jemným finálnym povrchovým rastrom. Sú vaše práce rôznorodé? Štandardne je fréza BM 500/600 osadená univerzálnym frézovacím bubnom. Pre užšie pracovné zábery zvoľte frézovacie bubny šírky 300 alebo 400 mm. A životnosť bubnov? Reálne naši zákazníci dosiahli viac než 3 000 mth v ťažkých podmienkach.


Extra hrubá stena bubna pre dlhšiu životnosť

Bleskový BOMAG systém výmeny bubna

K dispozícii sú vymeniteľné bubny pre rôzne aplikácie


www.norwit.sk