Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

VYSOKOPRESNÉ OTOČNÉ MODULY ROTOSPINY


SPINEA je moderná slovenská strojárska spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom vysokopresných reduktorov predávaných pod obchodnou značkou TwinSpin. Vo svojom výrobnom portfóliu ponúka zákazníkom vysokopresné aktuátory DriveSpin a vysokopresné otočné moduly RotoSpin. V tomto článku predstavíme bližšie charakteristiky a výhody typového radu RotoSpin.

Produkty RotoSpin sú postavené na základe reduktorov TwinSpin, sú určené do aplikácií, ktoré si vyžadujú vysoký redukčný pomer, vysokú kinematickú presnosť, bezvôľový chod, vysokú momentovú kapacitu, vysokú tuhosť, kompaktnú konštrukciu a nízku hmotnosť.

Nachádzajú širokú škálu uplatnení v priemyselnej automatizácii, hlavne v polohovacích a manipulačných zariadeniach – sú určené na stavbu polohovadiel a otočných stolov, ktoré sa používajú v automatizovaných a robotizovaných technológiách zvárania, rezania, obrábania a montáže.

Moduly RotoSpin dodávame v troch konštrukčných vyhotoveniach, a to RotoSpin série – A, RotoSpin série – B a RotoSpin série – C. Podľa veľkosti sa tieto vyhotovenia vyrábajú v štyroch kategóriách s nosnosťou 60, 250, 500, 1 000 kg.

 

Výhody

Vysoká presnosť polohovania

Vysokú presnosť polohovania rotačných modulov RotoSpin zabezpečujú vysokopresné reduktory TwinSpin, ktoré sa vyznačujú vynikajúcimi technickými parametrami, kompaktnosťou, vysokou klopnou a torznou tuhosťou.

Kompaktná konštrukcia a malá hmotnosť

Kompaktnosť konštrukcie modulov RotoSpin zabezpečuje vysoká integrácia výkonného reduktora a vysokoúnosné predpäté výstupné ložiská.

Stavebnicová konštrukcia

Možnosť voľby typu servomotora umožňuje stavebnicová konštrukcia RotoSpinov a účelový mechanický adaptér na pripevnenie motora.

Ďalšie prednosti

  • Prenos vysokých klopných a krútiacich momentov
  • Vysoká účinnosť
  • Vysoká torzná a klopná tuhosť
  • Malé rozmery a hmotnosť s porovnateľnými výrobkami
  • Vysoká spoľahlivosť
  • Vysoká životnosť
  • Veľký výber jednotiek podľa zaťaženia
  • Jednoduché spojenie s nosnou konštrukciou

 

Otočné moduly RotoSpin si nevyžadujú špeciálnu údržbu. Pri inštalácii otočného modulu sa dodržujú príslušné rozmerové a geometrické tolerancie strediacich priemerov. Otočný modul je veľmi presný výrobok, a preto si vyžaduje pozornú manipuláciu, inštaláciu a demontáž. Viac informácií nájdete na našej stránke www.spinea.sk/RotoSpin.

Mgr. Veronika Stašíková,
špecialistka marketingu