Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

ZAMETACIE STROJE od spoločnosti Norwit Slovakia


V posledných rokoch sa na Slovensku dostáva do popredia čistota komunikácií a chodníkov v mestách a obciach. Zastaraná technika s nízkou účinnosťou a vysokými prevádzkovými nákladmi sa postupne zamieňa za nové a efektívne zametacie stroje. Charakteristickou vlastnosťou týchto strojov je vysoká čistiaca schopnosť a nízka prašnosť, výborná spotreba a komfortné prostredie pre obsluhu.

Centrá miest si vyžadujú iný typ stroja ako bežné mestské komunikácie alebo čistenie ciest v extraviláne. Z tohto dôvodu naša firma Norwit Slovakia zastupuje troch rôznych výrobcov zametačov, ktorí spadajú pod skupinu FAYAT GROUP. Stroje určené na zametanie v úzkych priestoroch, peších zónach, na čistenie chodníkov a centier vyrába francúzska firma MATHIEU. V ponuke sú dva základné modely zametačov, zametač MC110 s objemom zásobníka 0,7 mᶾ a celkovou hmotnosťou 2,4 t, určený primárne na čistenie chodníkov a úzkych uličiek. Jeho väčším „bratom“ je stroj MC210 so zásobníkom na pozametaný odpad 2 mᶾ s celkovou hmotnosťou 5 t. Obidva stroje sú vybavené špičkovým motorom KUBOTA, ktorý ja zárukou veľmi dlhej životnosti pri veľmi nízkych prevádzkových nákladoch.

Na väčšie zametacie práce je najvhodnejším riešením značka RAVO z Holandska. Firma RAVO predstavila kompaktný zametací stroj v roku 1964 ako prvá na svete. So 60 % podielom na celosvetovom trhu je jednoznačne najpredávanejším zametačom na svete vo svojej triede. Objem zásobníka 6 mᶾ a celková hmotnosť 12 t ho predurčuje na efektívne profesionálne využitie v akomkoľvek ročnom období. Samozrejmosťou stroja firmy RAVO je už legendárna spoľahlivosť a životnosť potvrdená pri komunálnych prácach na celom svete. Využitie zametacích strojov RAVO nájdeme v ťažkých severských podmienkach Škandinávie, Kanady, v miernych pásmach Európy, USA a taktiež pri extrémnych teplotách a prašných podmienkach arabských krajín.

Tretím výrobcom zametačov, ktorých firma Norwit Slovakia zastupuje, je anglická firma SCARAB, ktorá širokou ponukou svojich dvanástich modelov pokrýva všetky požiadavky na zametanie hlavných komunikácií v extraviláne. Spoločnosť SCARAB vyniká vyčerpávajúcou ponukou príslušenstva, čo umožňuje používateľom prispôsobenie stroja na akékoľvek špecifické podmienky.

Firma SCARAB je na Slovensku zastúpená už viac ako 20 rokov. Spoločnosť Norwit Slovakia tradične dopĺňa ponuku kvalitných produktov aj výborným servisným a popredajným zázemím, samozrejmosťou je viacročná záruka, servis do 24 hodín, stabilný a vyškolený personál ochotný splniť všetky požiadavky zákazníkov.

V posledných rokoch si aj vďaka pomoci z envirofondov a fondov EÚ vybralo mnoho zákazníkov práve zametače od firmy Norwit Slovakia.


NORWIT SLOVAKIA, spol. s r.o.

www.norwit.sk


Fotogaléria k článku