Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Alliance FORESTAR 644 - Prémiový výkon a atraktívna cena


Alliance 644 Forestar III, ktorá bola uvedená na trh minulý rok, už získala pôsobivú spätnú väzbu a získala vynikajúcu povesť. Pozitívne hodnotenia sú potvrdené rozsiahlymi poľnými testami vykonané voči konkurenčným prémiovým lesným pneumatikám na harvestore v Českej republike a na vývozke v Lotyšsku. Počas testov boli zákazníci ohromení celkovým výkonom pneumatík FORESTAR 644 a ocenili najmä veľkú trakciu a stabilitu aj v skutočne náročných podmienkach. Stručne povedané, výsledky testov ukazujú, že FORESTAR nielen ľahko obstojí v porovnaní s prémiovou konkurenciou, ale rozhodne sa ujíma vedenia z hľadiska pomeru hodnoty za peniaze.


„Pri práci hlboko v lesných oblastiach si musia byť operátori istí, že neuviaznu a ani nezaznamenajú poruchu pneumatiky. Spoľahlivý a špičkový výkon 644 Forestar III ľahko obstojí v porovnaní s drahšími prémiovými konkurenčnými pneumatikami. Majitelia určite ocenia skutočnosť, že z tohto vynikajúceho výkonu môžu mať úžitok za viac ako konkurenčnú cenu,“ s hrdosťou konštatuje Angelo Noronha, prezident EMEA v Alliance Tire Group.


Výkon a starostlivosť o životné prostredie

Lesnícke operácie znamenajú náročné prostredie, ťažké bremená, prekážky s ostrými hranami, ako sú pne stromov, a náročnú kombináciu povrchov od holej skaly po lepkavé blato. Súčasný stav mnohých lesov v celej Európe je výzvou: Z dôvodu škôd spôsobených búrkou, suchom alebo kôrovcom je potrebné rýchlo a spoľahlivo z lesných pozemkov odviesť veľké množstvo vyťaženého dreva. Vždy keď je kľúčovou požiadavkou ochrana lesných pôd, ako jedna z dôležitých súčastí tohto krehkého prírodného systému, 644 Forestar III ponúka dokonalé riešenie.


Veľká šírka dezénu zaisťuje veľkú stopu, ktorá znižuje tlak na zem, aby sa chránila lesná pôda. Široké stredové bloky dezénu sú charakteristickou črtou modelu 644 Forestar III. Táto pneumatika poskytuje perfektnú trakciu bez tvorenia koľají, čo umožňuje napríklad ľahký presun po lesných cestách, ale dá sa rovnako a ľahko ovládať aj v koľajach. Široké stredové bloky dezénu poskytujú vynikajúcu stabilitu a jazdný komfort. Dvojitý uhol dezénu optimalizuje trakciu a životnosť: Zatiaľ čo nižší uhol na ramene zvyšuje trakciu, vyšší uhol v strede pneumatiky znižuje opotrebenie a zaisťuje výbornú životnosť.


Širšie ramenné bloky dezénu s veľkým polomerom zaoblenia zvyšujú bočnú stabilitu modelu 644 Forestar III a zvyšujú tak vynikajúcu trakciu tejto pneumatiky. A veľmi dôležité v lesnom prostredí: unikátny dizajn ramennej podpery posilňuje bočnice pneumatiky a zaisťuje vysokú tuhosť, zatiaľ čo rebrovitý dizajn zvyšuje ochranu pneumatiky pred bočnými nárazmi a prasklinami.


Uvedenie nových veľkostí 

Alliance 644 Forestar III je teraz k dispozícii v troch nových veľkostiach: 710/40-24,5, 710/55-28,5 a 780/50-28,5; rovnako ako v predtým uvádzaných veľkostiach 600/50-22,5, 710/40-22,5, 600/55-26,5, 710/45-26,5, 750/55-26,5, 800/40-26,5.

K dispozícii sú tri nové veľkosti / Rozsiahle testovanie voči prémiovému konkurentovi v lesníctve / Široká stopa, nízky tlak na zem / Zostrojená pre priľnavosť a trakciu / Nízke opotrebenie, vysoká nosnosť / Špeciálny materiál a konštrukcia Video: https://youtu.be/ibuapiJkfPA                                                  

www.bohnenkamp.sk