Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Slovensko má nového dovozcu CASE Construction


Skupina AGROTEC Group je na poli poľnohospodárskej a stavebnej techniky z produkcie koncernu CNH silným partnerom v strednej Európe, pôsobiaca na českom, slovenskom i maďarskom trhu. Nie je teda žiadnym prekvapením, že výrobca značky CASE Construction si zvolil ako nového dovozcu do Slovenskej republiky jednu z dcérskych spoločností spomínanej skupiny. Novým dovozcom sa tak stala od 1. januára 2020 spoločnosť AGRI CS Slovakia, s. r. o., so sídlom v Nitre na Zlatomoraveckej ceste.


Napriek tomu, že sú značky z koncernu CNH vnímané ako rýdzo talianske, nie je to celkom pravda. Koncern má výrobné závody po celom svete a komponenty na výrobu sú od najlepších dodávateľov. Ak nemáte potuchy o tom, akým portfóliom značka CASE Construction disponuje, potom v nasledujúcom článku uvádzame prierezovo portfólium ponúkanej techniky.

Šmykom riadené nakladače

Táto skupina má od tohto roku nový modelový rad. V ponuke sú nakladače s kolesovou aj pásovou koncepciou a každá z nich má modely s vertikálnym aj radiálnym zdvihom. Nový modelový rad má v základe ovládanie pomocou nových ergonomických joystickov s elektrohydraulickým ovládaním. Šmykom riadené nakladače CASE sú pôvodné americké a na tomto kontinente zostala ich výroba doteraz.


Mini- a midirýpadlá

V ponuke má výrobca celkom sedem modelov minirýpadiel vo váhovej kategórii od 1,7 t do 6 t a dva modely midirýpadiel. Väčšina modelov disponuje nulovým, prípadne skráteným presahom zadnej časti. Štandardne sa minirýpadlá dodávajú na Slovensko s predĺženým výložníkom. Časť minirýpadiel sa ešte v minulom roku vyrábala v talianskom San Maure. V tomto roku sa výroba kompletne presunula do Južnej Kórey.

Rýpadlo-nakladače

Rýpadlo-nakladače značky CASE Construction majú dlhú tradíciu. Ako by nie, keď táto značka v roku 1957 vyrobila v Amerike prvý integrovaný rýpadlo-nakladač na svete. V ponuke sú celkovo tri modifikovateľné modely, ktoré môžu byť vybavené dvoma rôznymi teleskopickými násadami. Tá prvá, keď sa vysúva vonkajšia časť, nesie DNA pôvodných rýpadlo-nakladačov a je vybavená patentovaným integrovaným rýchloupínačom. Pri druhej koncepcii nazývanej IN-Line je teleskopická časť násady vedená vnútri. Rýpadlo-nakladače CASE pre Európu sa na území Ameriky už nevyrábajú, kompletná výroba prebieha v Taliansku.

Pásové rýpadlá

Pýchou značky bezpochyby sú pásové rýpadlá s vynikajúcou japonskou kvalitou, bezproblémovou prevádzkou a úsporou paliva. V ponuke sú pásové rýpadlá od 13 t do 75 t v rôznych modifikáciách vrátane modelov so skrátenou zadnou časťou a modelmi s dlhým dosahom, tzv. long reach rýpadlá. Všetky pásové rýpadlá sú japonského pôvodu a od tohto roku sa kompletne výroba presunula späť na územie Japonska.


Čelné nakladače

Nový modelový rad G sa vyznačuje nadštandardným komfortom, vysokým výkonom, rýchlosťou nakladacích cyklov a úspornou prevádzkou. V ponuke je celkovo päť modelov do 25 t a dva veľkotonážne modely nad 25 t určené do ťažobného priemyslu. Značka čelných kolesových nakladačov stavia aj na dizajn, čo dokázala na poslednom veľtrhu Bauma konceptom Tetra. Prvý nakladač CASE predstavila značka pred 60 rokmi na území Ameriky, v súčasnosti prebieha výroba v Taliansku.

Dozéry

Pred dvoma rokmi sa rozhodol výrobca pre kompletnú výmenu pásového podvozka. Nové dozéry sú už stavané na podvozkoch Berco a v ponuke sú celkovo tri modely s konfigurovateľnými podvozkami a radlicami. Výroba dozérov zostala na území Ameriky.

Grejdery

Vlajková loď, ktorá si zachováva stále pôvodnú koncepciu Orenstein & Koppel. V ponuke sú celkovo dva modely a každý z nich môže byť v konfigurácii 6 x 6. Výroba grejdrov sa presunula z Nemecka do Talianska.


AGRI CS Slovakia s.r.o.

Zlatomoravecká cesta 504, 949 01 Nitra, tel.: +421 903 749 357

email: milan.palik@agrics.sk

Fotogaléria k článku